Literalnie Elitarny

Dedykacja!
Tą recenzję dedykujemy podwójnie:
Po pierwsze: Dla tych, którzy prosili nas o odejście od piw dla "pół-żywych";
Po drugie: Dla gnieciaka, który jako pierwszy odważył się zareagować na naszą prośbę o umieszczanie swoich propozycji w komentarzach. Liczymy na kolejnych odważnych!Pierwsze wrażenie:
Irek: Z Wojakiem już się spotkałem, także propozycja Michała, by to on był naszym kolejnym obiektem badań została przyjęta z wielką aprobatą. Bez konieczności wracania po dowód kupiliśmy pięknie się prezentującą Jednostkę Elitarną x2 i poszliśmy sobie "na stare" je wypić. Etykieta zaprojektowana jest przejrzyście choć trochę tandetnie, lecz kapsel jest świetny, błyszcząca, głęboka czerń z białymi trzema gwiazdami i napisem "Wojak" nie pozostawia złudzeń z jakim piwem mamy do czynienia.

Michał: Nie jest to moje pierwsze spotkanie z WOJAKIEM - JEDNOSTKĄ ELITARNĄ. Wojak jest jak stowarzyszenie masonów: ktoś musi Cię w niego wtajemniczyć. Dla mnie takim mistrzem był kol. Maks, którego serdecznie pozdrawiam. Rzeczywiście, charakterystyka piwa wskazuje wyraźnie, że jest ono dostępne tylko dla ELITY. Cena wprawdzie nie jest zaporowa, ale procent alkoholu - już dla niektórych tak. JEDNOSTKA ELITARNA to najmocniejsze piwo z rodziny WOJAKÓW, produkowanych w Kielcach. Ma 9%. Jego wygląd budzi należny mu SZACUNEK. Powinno się je pić stojąc na baczność.

Test organoleptyczny:
Irek: Jak za każdym razem Jednostka Elitarna smakuje dobrze. Nie super, nie źle, po prostu dobrze. Jako, że lubię ciemne piwa, 9% Wojaka nie robi na mnie wrażenia; spodziewałem się smaku jaki prezentuje i nie zawiodłem się. Cena wprost proporcjonalna do jakości. Znam piwa lepsze i gorsze w tej kategorii, ale na razie Elitarny ląduje na pierwszym miejscu. Wg mnie jest zdecydowanie lepszy od Sarmackiego, które aktualnie dzierży ten tytuł. Owszem posmak spirytusu wyczuwalny, ale to dobry, a nie zatęchły spirytus i nie jest tak nachalny. W sumie pierwsze piwo w rankingu, które piłem z przyjemnością, ale minusem jest to, że nie jest dla każdego. Jest dla ELITY, na której wspomniane 9% nie robi wrażenia; dla osoby dla której normalne (około 5%) piwo jest wyczuwalne w głowie jest wg mnie nieodpowiedni, bo za szybko zetnie z nóg, no chyba, że o to chodzi...

Michał: WOJAK to nie jest jakiś tam roztwór alkoholu o chmielowym posmaku. To ESENCJA alkoholu o MOCNYM, solidnym smaku. Ktoś o mniej wyrafinowanym smaku mógłby stwierdzić, że posmak spityrusu dyskwalifikuje piwo już na starcie, ale prawda jest taka, że wyczuwalna w smaku uczciwa goryczka jest tylko wisienką na torcie alkoholowej bazy. Przy czym baza ta zachowuje absolutnie najwyższą klasę. Zaserwowana w WOJAKU - JEDNOSTCE ELITARNEJ porcja spirytusu wspaniale orzeźwia!

Irek: Nie zwracajcie uwagi na słowa tego moczymordy, bo jest pod wpływem naszego następnego konkurenta, ale o tym kiedy indziej. Prawda jest taka, że wyczuwalna w Jednostce Elitarnej nutka spirytusu, jest charakterystyczna i sprawia, że nie pomylimy tego piwa z innym. Koniec końców, co możemy innego wyczuwać w piwie warzonym na spirytusie!

Podsumowanie:
WOJAK JEDNOSTKA ELITARNA jest jedyna w swoim rodzaju. Jest jednocześnie jedynym wartym uwagi Wojakiem - choć może kiedyś zrecenzujemy jeszcze któregoś, czas pokaże. "JE" jest aktualnie najlepszym zrecenzowanym przez nas piwem, ale to chyba przez to, że kosztowało ponad 2.50, a więc wyprzedza swoich konkurentów ceną, a tym samym jakością wykonania. Wielkim atutem tego piwa jest jego zwrotna butelka, dzięki czemu po wypiciu piętnastu Wojaków mamy kolejne dwa gratis, chociaż, kto po 15 Wojakach będzie miał tyle sił w nogach, żeby podążyć po dwa gratisowe?

Michał: WOJAK - JEDNOSTKA ELITARNA jest, jak na swoją procentowość, napitkiem dość ekonomicznym. Już 3 sztuki - wypite duszkiem, jak mniemam - wystarczą, aby poczuć w CZŁONKACH błogą niemoc. Czy CZŁONEK też przeżywa niemoc - nie wiem, nie próbowałem. WOJAK to piwo, które WOJUJE: z naszym zmysłem równowagi i odpornością. Nagrodą za stawienie mu czoła jest przynależność do ELITY. Warto!

Przy okazji: co myślicie, nasi drodzy Czytelnicy, o stworzeniu postulatu do browaru w Kielcach o stworzenie piwa-killera? Nazywałoby się (ponownie za kol. Maksem) WOJAK - JEDNOSTKA SPECJALNA 12%. Czekamy na komentarze.

12.06.2009 | Dodaj komentarz | Zobacz komentarze (10)

Komentarze:

haczyk, 12.06.2009
Piszemy petycje i zbieramy podpisy !!!

gnieciak, 13.06.2009
ehh chłopaki na was zawsze mogę liczyć Jestem niemiernie szczęśliwy że takie piwo jak Jednostka Elitarna zagościła w waszym rankingu Podpisuje się obiema rękami, nogami i trąbą słoniową pod tą recenzją ;3
I pamiętaj! Nie jesteś Elitą?! Nie jesteś godzien pić Wojaka - Jednostki Elitarnej!!!

Michał, 13.06.2009
No i dodajmy jeszcze, że picie Wojaka - Jednostki Taktycznej to żal

Psychool, 13.06.2009
ja tez sie podpisuje bo taki browarek 12% będzie prawdziwą białą gwizdą na polskim rynku browarów ;D

Mario Oldskul Bambetl, 13.06.2009
Zgadzam się! God Bless Jednostka Specjalna!

Irek, 14.06.2009
No dobra, koniec tych zachwalań tylko prosimy o propozycję na piwo, bo już za 4 dni kolejna/ne alkorecenzje!

haczyk, 21.06.2009
Proponuje recenzje 1,5-litrowej warki w plastikowej butelce :3

Irek., 22.06.2009
No i proszę
Mamy nowa propozycję i mam nadzieje, że uda się ją zrecenzować Jeszcze dziś w tej sprawie skontaktuje się z Michałem
brawa za odwagę Max(dobrze myślę?:D) :3

Walter KOYD, Palermo, 23.06.2010
PIWO Dieta Indeks glikemiczny
BH 203
MOTTO: Piwo, to oczywistość !!

WIKIPEDIA:
Piwo; najstarszy i najczęściej spożywany napój alkoholowy oraz trzeci po wodzie i herbacie najbardziej popularny napój na świecie W znaczeniu ogólnym piwo to każdy napój otrzymany w wyniku enzymatycznej hydrolizy skrobi i białek zawartych w ziarnach zbóż i poddany fermentacji alkoholowej W węższym znaczeniu pod pojęciem piwa rozumie się zawierający alkohol i dwutlenek węgla napój otrzymany w wyni

Jaro124 / Wojak - ksywka nadana przez kumpli, 21.12.2011
KOLEDZY! Pragnę WOJAKA 12% - czy zbierzemy się Wojownicy i napiszemy petycje? ciekawe czy by zrobili czy nas olali hmmmmm mogliby walnąc takiego Wojaczka 12% no cóz - chwilowo pocieszę się \"9tka\" ;)) pozdro

Menu:

Strona główna Zobacz wszystkie posty
Powrót do theGabrysz.pl

Linki:

G.F.Trotuar WeFunk Radio cirkkkus 8bitcollective.com Mandy.com

Ranking piw:


Wojak JE Kowboyskie Sarmackie Fasberg Fort Pils Keniger VIP Staropolskie